Ginekologia estetyczna


Ginekologia estetyczna oferuje nieinwazyjne zabiegi, mające na celu poprawę wyglądu i funkcji żeńskich narządów płciowych oraz podniesienie jakości życia seksualnego. Wykonane zabiegi dają poczucie większej atrakcyjności, estetyki, poprawę samopoczucia oraz komfortu psychicznego kobiety.

W gabinecie IDEALIST GINEKOLOGIA & SPA oferujemy następujące zabiegi ginekologii estetycznej:

Zabieg polecany jest u kobiet z częściowym lub całkowitym zanikiem warg sromowych większych, a także w przypadku utraty sprężystości i jędrności warg sromowych oraz suchości sromu. Preparat kwasu hialuronowego podawany jest specjalną kaniulą w tkankę podskórną warg sromowych, po uprzednim znieczuleniu miejscowym w postaci kremu. Efekt widoczny jest tuż po zabiegu i utrzymuje się około roku.

Zabieg polega na podaniu w okolicę warg sromowych koktajli witaminowych z kwasem hialuronowym. Wskazany jest w przypadkach problemów z elastycznością oraz suchością skóry i śluzówki w okolicach intymnych. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zalecana jest seria 3- 4 zabiegów.

Zabieg polega na podaniu w okolicę warg sromowych specjalnie przygotowanego osocza bogatopłytkowego pobranego od pacjentki. Wskazany jest w przypadkach problemów z elastycznością oraz suchością skóry i śluzówki w okolicach intymnych. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zalecana jest seria 3- 4 zabiegów.

Lipoliza iniekcyjna wzgórka łonowego polega na podaniu preparatu Aqualyx w nadmierną tkankę podskórną sromu, w wyniku czego dochodzi do rozpadu komórek tłuszczowych w miejscu podania. Zabieg zalecany jest pacjentkom o silnie uwydatnionym wzgórku łonowym. Efekty widoczne są zazwyczaj po 2-3 zabiegach wykonywanych w odstępach trzytygodniowych. Po zabiegu pacjentka może odczuwać lekkie swędzenie, pieczenie, tkliwość, a czasem obrzęk w miejscu podania preparatu, co świadczy o jego działaniu na tkankę tłuszczową. Zwykle objawy te ustępują po kilku dniach.

Laserowe rewitalizacja pochwy polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera, która precyzyjnie naświetla tkanki wzdłuż całej pochwy. Wskazaniem do zabiegu jest zespół relaksacji pochwy, czyli osłabienie i rozluźnienie tkanek budujących ściany pochwy. Działanie lasera polega na pobudzaniu stymulacji kolagenu w błonie śluzowej pochwy. Powoduje to zwiększenie napięcia tkanek oraz wzrost elastyczności ścian pochwy. Obwód pochwy zmniejsza się, a poprawie ulegają jakość i komfort współżycia.

Zazwyczaj wystarcza  jeden zabieg obkurczania pochwy. Efekty zabiegu pojawiają się średnio po około 30 dniach. U kobiet w wieku rozrodczym efekt zabiegu może utrzymywać się wiele lat lub do kolejnego porodu siłami natury. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Pacjentka musi posiadać aktualny wynik cytologii szyjki macicy.

Laserowa rewitalizacja sromu polega na zastosowaniu lasera na okolicę sromu i krocza. W efekcie dochodzi do pobudzenia wytwarzania nowego kolagenu i elastyny, a w konsekwencji do ujędrnienia i poprawy napięcia skóry oraz nawilżenia okolicy krocza. Zwiększa się jakość życia seksualnego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Efekt utrzymuje się około roku.


Przeprowadzamy również zabiegi usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej poza okolicami intymnymi (lipoliza iniekcyjna) preparatem Aqualyx. Zawiera on detergenty, które rozpuszczają tłuszcz i niszczą błony komórkowe, co prowadzi do rozpadu komórek tłuszczowych (adipocytolizy). Aqualyx stanowi niechirurgiczną alternatywę liposukcji.

Dowiedz się więcej na temat AQUALYX.

Zabiegi przy użyciu lasera Mona Lisa Touch wykonujemy we współpracy z Holistic Clinic, ul. Biały Kamień 3 w Warszawie.

Cennik zabiegów ginekologii estetycznej i lipolizy iniekcyjnej


Ginekologia estetyczna