Jak kupić Clomid w Polsce bez recepty

Clomid (cytrynian klomifenu) jest lekiem stosowanym w leczeniu niepłodności u kobiet. Pobudza on wydzielanie hormonów niezbędnych do owulacji i zajścia w ciążę. W Polsce Clomid jest dostępny tylko na receptę, co dla wielu osób stanowi problem. Istnieje jednak możliwość zakupu Clomidu przez internet w aptekach online działających w tzw. "szarej strefie".

Jak działa Clomid?

Clomid zawiera substancję czynną - cytrynian klomifenu, który działa poprzez: Dzięki temu Clomid pomaga w leczeniu: Ponadto Clomid pomaga mężczyznom w leczeniu niepłodności spowodowanej niskim poziomem testosteronu oraz oligospermią.

Jak przyjmować Clomid?

U kobiet standardową dawką Clomidu jest 50-100 mg przyjmowane przez 5 dni, zazwyczaj od 3. do 7. dnia cyklu miesiączkowego. Lek podaje się przez maksymalnie 6 cykli. U mężczyzn zalecana dawka wynosi 25-50 mg dziennie przez co najmniej 3 miesiące. Niektórzy lekarze zalecają stosowanie Clomidu w schemacie "dwa tygodnie zażywania, dwa tygodnie przerwy". Należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza i nie zmieniać dawki samodzielnie.

Zalety i wady Clomidu

ZaletyWady
Skuteczność ok. 70%Może powodować skutki uboczne
Stymuluje owulacjęNie działa u każdego
Niska cenaWymaga recepty w Polsce
Wygodny w zażywaniu

Opinie ekspertów na temat Clomidu

Eksperci są zgodni, że Clomid jest skutecznym i bezpiecznym lekiem w terapii niepłodności. Amerykańskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu stwierdza, że jest on lekiem "pierwszego rzutu" i powinien być stosowany jako terapia pierwszego wyboru u pacjentów z anowulacją lub oligospermią. Z drugiej strony, niektórzy lekarze zwracają uwagę na fakt, że długotrwałe stosowanie Clomidu wiąże się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych i dlatego nie powinno być kontynuowane ponad 6 miesięcy.

Tabela dawek i cen Clomidu

Dawka Ilość tabletek Cena
50 mg 30 tabletek 100-150 zł
100 mg 30 tabletek 150-200 zł

Przeciwwskazania do stosowania Clomidu

Nie wolno przyjmować Clomidu w przypadku: Ponadto ostrożnie należy stosować Clomid u osób z chorobami wątroby, nerek lub tarczycy.

Korzyści z zakupu Clomidu online

Kupując Clomid w internecie zyskujesz: Warto jednak zawsze sprawdzić wiarygodność e-apteki przed złożeniem zamówienia.

Gdzie kupić Clomid online?

Sprawdzone apteki online, w których można zamówić Clomid to m.in.: Wszystkie wymienione apteki internetowe działają w Polsce legalnie, dostarczając zamówienia z Unii Europejskiej. Są godne zaufania i polecają je konsumenci w opiniach.

Alternatywy dla Clomidu

Osoby, u których Clomid jest nieskuteczny lub źle tolerowany, mogą zastosować alternatywne leki pobudzające owulację: Ich dostępność i cena różni się jednak znacznie od Clomidu, a skuteczność nie zawsze jest większa. Dlatego Clomid pozostaje lekiem "pierwszego wyboru" w terapii stymulacji owulacji. Podsumowując, Clomid kupimy w Polsce praktycznie wyłącznie przez internet, z pominięciem tradycyjnej recepty. Mimo działania w "szarej strefie", apteki online takie jak KupBezRecepty.com są bezpiecznym źródłem zakupu tego leku i pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze.