Diflucan - skuteczny lek przeciwgrzybiczy w Polsce

Diflucan (flukonazol) to popularny lek przeciwgrzybiczy stosowany w Polsce od wielu lat. Zawiera substancję czynną flukonazol, która należy do grupy triazoli. Działa silnie przeciwgrzybiczo na wiele gatunków grzybów wywołujących zakażenia u ludzi.

Jak działa Diflucan?

Flukonazol zawarty w leku Diflucan hamuje biosyntezę ergosterolu, który jest ważnym składnikiem błony komórkowej grzybów. Prowadzi to do uszkodzenia ściany komórkowej grzybów i zahamowania ich wzrostu oraz rozprzestrzeniania się w organizmie. Diflucan działa na wiele gatunków grzybów z rodzajów Candida, Cryptococcus, Aspergillus, Histoplasma i inne. Jest skuteczny w leczeniu kandydozy jamy ustnej, przełyku, kandydozy narządów płciowych, grzybicy skóry i paznokci. Stosuje się go również w cięższych zakażeniach narządowych takich jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Jak przyjmować Diflucan?

Diflucan dostępny jest w postaci tabletek, kapsułek oraz roztworu do wlewów dożylnych. Typowa dawka dla osoby dorosłej to 150 mg przyjmowane jednorazowo doustnie. U ciężej chorych pacjentów lek podaje się dożylnie. Czas trwania terapii zależy od rodzaju i umiejscowienia zakażenia grzybiczego. Zwykle wynosi od 1 do 2 tygodni. Nie należy odstawiać leku bez konsultacji z lekarzem nawet w przypadku ustąpienia objawów, gdyż może dojść do nawrotu infekcji.

Dawkowanie Diflucan

Postać leku Zalecana dawka
Tabletki 50 mg 50-100 mg na dobę
Tabletki 100 mg 100-200 mg na dobę
Tabletki 150 mg 150-300 mg na dobę lub dawka jednorazowa
Kapsułki 50 mg 50-100 mg na dobę
Kapsułki 100 mg 100-200 mg na dobę
Kapsułki 150 mg 150-300 mg na dobę lub dawka jednorazowa
Roztwór do wlewów 2 mg/ml Dawka ustalana indywidualnie przez lekarza

Zalety i wady Diflucan

Zalety: Wady:

Opinie ekspertów na temat Diflucan

Według ekspertów Diflucan to jeden z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych leków przeciwgrzybiczych dostępnych obecnie na rynku. Ceniony jest za szerokie spektrum działania, wysoką skuteczność i stosunkowo niski odsetek objawów niepożądanych. Uznawany jest za lek z wyboru w terapii wielu zakażeń grzybiczych zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Podkreśla się jego wygodną formę dawkowania w postaci pojedynczej dawki. Diflucan polecają dermatolodzy, ginekolodzy i chorzyści zakaźni.

Tabela cen i dawek Diflucan

Postać i dawka Cena
Tabletki 50 mg, 7 szt. 25 zł
Tabletki 100 mg, 7 szt. 33 zł
Tabletki 150 mg, 1 szt. 18 zł
Kapsułki 150 mg, 7 szt. 59 zł
Roztwór do wlewów 2 mg/ml 170 zł (1 fiolka)

Przeciwwskazania do stosowania Diflucan

Diflucan jest przeciwwskazany u pacjentów: Ze względu na ryzyko interakcji nie zaleca się łączenia Diflucan z lekami metabolizowanymi w wątrobie, takimi jak warfaryna, fenytoina, ryfampicyna czy cyklosporyna.

Zalety zakupu Diflucan przez internet

Kupując Diflucan online można liczyć na: Warto korzystać tylko ze sprawdzonych i legalnie działających aptek internetowych, które wymagają recepty. Pozwala to mieć pewność co do oryginalności i jakości zakupionego leku.

Zamienniki Diflucan

Głównymi zamiennikami Diflucan są inne leki zawierające flukonazol, np.: Ich skuteczność i bezpieczeństwo są porównywalne z oryginalnym preparatem Diflucan. Różnią się natomiast ceną - zamienniki zwykle są tańsze.