Estrace w Polsce - wszystko co musisz wiedzieć o tym leku

Estrace (estradiol) jest syntetyczną formą żeńskiego hormonu płciowego estrogenu. W Polsce estrace jest dostępny w postaci tabletek doustnych oraz kremu i żelu dopochwowego. Lek ten stosuje się w leczeniu objawów menopauzy oraz zaburzeń estrogenowych. Działanie leku Estrace działa uzupełniająco, dostarczając organizmowi brakującego estrogenu. Dzięki temu łagodzi on nieprzyjemne objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, nocne poty czy problemy ze snem. Ponadto estrace poprawia gęstość mineralną kości, obniżając ryzyko ich złamań. Wskazania do stosowania Estrace jest stosowany w Polsce w następujących przypadkach: Dawkowanie Zwykle dawka początkowa estrace w Polsce w leczeniu objawów menopauzy wynosi 1-2 mg na dobę. Następnie jest ona stopniowo zmniejszana do najniższej skutecznej. W terapii atrofii urogenitalnej stosuje się estrace dopochwowo w dawce 0,1 mg dziennie przez 2 tygodnie, a następnie 2 razy w tygodniu.
Postać leku Dawka
Tabletki 1-2 mg na dobę
Krem dopochwowy 0,1 mg na dobę
Zalety i wady estrace
Zalety Wady
- Łagodzi objawy menopauzy - Może powodować bóle głowy, nudności
- Zapobiega utracie masy kostnej - Zwiększa ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych
- Poprawia nawilżenie pochwy - Wymaga regularnych badań kontrolnych
- Obniża ryzyko pęknięcia macicy - Może nasilać migreny
Opinie ekspertów na temat estrace Estrace jest jednym z najczęściej stosowanych i najlepiej przebadanych leków hormonalnych. Według ekspertów z Medycyny Praktycznej u większości kobiet skutecznie łagodzi on dolegliwości związane z menopauzą i niedoborem estrogenów. Podkreślają jednak, że nie jest to lek obojętny i zawsze należy rozważyć korzyści oraz ryzyko jego stosowania. Tabela dawek i cen estrace
Postać leku Dawka Cena
Estrace, tabletki 1 mg 28 tabletek Ok. 40 zł
Estrace, krem dop. 0,1 mg/g 15 g Ok. 38 zł
Przeciwwskazania do stosowania Estrace jest przeciwwskazany u pacjentek z: Zalety zakupu estrace online Kupując estrace przez internet można liczyć na: Alternatywne leki hormonalne Oprócz estrace dostępne w Polsce są także inne leki zawierające estrogeny, np.: Jak działa estrace? Estrace zastępuje naturalny estrogen produkowany przez jajniki. Dzięki temu usuwa nieprzyjemne objawy związane z niedoborem żeńskich hormonów płciowych. Ponadto estrace pomaga utrzymać prawidłową masę kostną. Jak zażywać estrace? Estrace w postaci tabletek przyjmuje się doustnie, zazwyczaj 1 tabletkę dziennie. Lek w formie kremu czy żelu podaje się dopochwowo, zwykle 1 aplikator na noc. Należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza i ulotki dołączonej do opakowania. Dawkowanie estrace Zalecana dawka estrace zależy od wskazań i miejsca podania. Przy objawach menopauzy stosuje się zwykle 1-2 mg w formie tabletek. Natomiast w dopochwowej terapii atrofii dawka wynosi 0,1 mg na dobę. Zalety i wady estrace Do zalet estrace można zaliczyć skuteczne działanie, niską cenę i dostępność w różnych postaciach. Wadami są możliwe działania niepożądane oraz konieczność okresowej kontroli lekarskiej. Przeciwwskazania do stosowania Estrace nie powinien być stosowany przy raku piersi, endometrium oraz aktywnych zakrzepach. Konieczna jest ostrożność u pacjentek z cukrzycą, nadciśnieniem, chorobami wątroby i migreną. Korzyści z zakupu online Zakup estrace przez internet to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu. Dodatkowo często oferowane są atrakcyjne cenowo promocje. Warto sprawdzić opinie innych pacjentów przed zakupem. Leki podobne do estrace Alternatywą dla estrace mogą być takie leki jak Progynova, Divigel czy Ovestin. Różnią się one nieco składem i postacią, ale działają w podobny sposób. Wybór konkretnego preparatu zależy od indywidualnych preferencji i zaleceń lekarza.