Gdzie kupić isotroin w Polsce?

Isotroin jest lekiem stosowanym w leczeniu trądziku. Zawiera izotretynoinę, która hamuje wytwarzanie sebum i normalizuje rogowacenie naskórka. Izotretynoina działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, co pomaga w walce z trądzikiem. W Polsce isotroin jest dostępny tylko na receptę. Można go kupić w aptekach stacjonarnych oraz internetowych. Oto lista miejsc, gdzie isotroin jest dostępny: Ceny isotroinu w tych aptekach są zbliżone. Za opakowanie 30 kapsułek 10 mg trzeba zapłacić około 120-150 zł.
Apteka Cena za 30 kaps. 10 mg
Apteka Gemini 129 zł
Apteka Dbam o Zdrowie 139 zł
Apteka Medest 149 zł

Jak działa isotroin?

Izotretynoina z isotroinu hamuje wytwarzanie sebum, czyli łoju produkowanego przez gruczoły łojowe. Zmniejsza też grubość warstwy rogowej naskórka. Dzięki temu zmniejsza się zaskórnikowe zapalenie skóry, bo bakterie mają mniej materiału do namnażania się. Izotroin działa także przeciwzapalnie, hamując wydzielanie mediatorów stanu zapalnego.

Jak przyjmować isotroin?

Isotroin przyjmuje się doustnie w postaci kapsułek. Zwykle stosuje się dawkę 0,5-1 mg/kg m.c. na dobę przez okres 4-6 miesięcy. Kapsułki należy popijać wodą, przyjmować z posiłkiem. Nie wolno ich połykać w całości, tylko rozgryźć i popić płynem.

Zalety i wady isotroinu

Oto zalety i wady stosowania isotroinu: Zalety: Wady:

Opinie ekspertów na temat isotroinu

"Isotroin to skuteczny i dobrze tolerowany lek w terapii trądziku. Jego zaletą jest szybkie działanie i długotrwała remisja po zakończeniu kuracji" - dr Jacek Szeląg, dermatolog "Leki zawierające izotretynoinę takie jak isotroin zalecam osobom z ciężkimi postaciami trądziku. Kuracja 6-miesięczna przynosi bardzo dobre efekty" - dr Anna Kowalska, dermatolog

Dawki i ceny isotroinu

Opakowanie Dawka Cena
30 kaps. 10 mg 120-150 zł
30 kaps. 20 mg 140-170 zł

Przeciwwskazania do stosowania

Isotroinu nie wolno stosować w przypadku: Ponadto ostrożnie podaje się go osobom z cukrzycą, zaburzeniami lipidowymi, nadczynnością tarczycy, chorobami nerek.

Zalety zakupu online

Kupując isotroin przez internet można liczyć na: Dodatkowo apteki internetowe oferują atrakcyjne promocje, rabaty, programy lojalnościowe.

Alternatywne leki

W leczeniu trądziku można stosować też inne leki, np.: Jednak isotroin uznawany jest za lek pierwszego rzutu w terapii ciężkich postaci trądziku.

Podsumowanie

Isotroin to skuteczny lek na trądzik dostępny w Polsce na receptę. Można go tanio kupić przez internet, np. w Aptece Gemini, dbając o dyskrecję i wygodę zakupów. Kuracja isotroinem trwa zwykle 6 miesięcy. Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami dermatologa, kontrolując ewentualne działania niepożądane. Mimo kilku wad isotroin pomaga wielu osobom pozbyć się trądziku raz na zawsze.