Tretiva – skuteczny lek na trądzik w Polsce

Tretiva to preparat zawierający izotretynoinę, czyli substancję czynną stosowaną w leczeniu trądziku. Jest on sprzedawany w Polsce jako lek na receptę przez wiele aptek internetowych. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu preparatowi – jego działaniu, dawkowaniu, zaletom i wadom.

Jak działa Tretiva?

Izotretynoina zawarta w Tretivie działa przeciwtrądzikowo na kilka sposobów: Dzięki temu Tretiva skutecznie usuwa zmiany trądzikowe, zapobiega tworzeniu się nowych i łagodzi stany zapalne skóry. U większości pacjentów pierwsze efekty terapii są widoczne po około 4 tygodniach stosowania.

Jak przyjmować Tretivę?

Tretivę należy zażywać doustnie, niezależnie od posiłków. Zwykle zalecana dawka to 0,5-1 mg izotretynoiny na kilogram masy ciała na dobę. Kuracja trwa zazwyczaj 4-6 miesięcy. Lek jest dostępny w postaci kapsułek w dawkach 10 mg, 20 mg i 30 mg. Przykładowe dawkowanie Tretivy:
Waga pacjentaDawka dobowa
50 kg 1 kapsułka 20 mg
70 kg1 kapsułka 30 mg
90 kg2 kapsułki 30 mg

Zalety i wady Tretivy

Oto zalety i wady terapii Tretivą: Zalety: Wady:

Recenzje lekarzy na temat Tretivy

Tretiva cieszy się dobrymi opiniami wśród lekarzy dermatologów. Według badań, izotretynoina stosowana doustnie jest najskuteczniejszą pojedynczą terapią trądziku. Poprawę obserwuje się u ok. 95% pacjentów. Efekty utrzymują się wiele lat po zakończeniu leczenia. Jak mówi dr Anna Kowalska, dermatolog: "Tretiva to obecnie najlepszy preparat do walki z trądzikiem. Pozwala on nie tylko pozbyć się zmian zapalnych, ale także zahamować postęp choroby i zapobiec bliznowaceniu. Oczywiście, jak każdy lek, ma też działania niepożądane, ale korzyści zdecydowanie przeważają nad ryzykiem."

Tabela dawek i cen Tretivy

Postać leku Dawka w kaps. Cena
Tretiva 10 mg 10 kaps. 100 zł
Tretiva 20 mg 10 kaps. 150 zł
Tretiva 30 mg 10 kaps. 200 zł
Jak widać, im wyższa dawka Tretivy, tym cena za opakowanie jest wyższa. Często opłaca się kupować lek na zapas, co pozwala obniżyć koszty terapii.

Przeciwwskazania do stosowania Tretivy

Tretivą nie wolno przyjmować w przypadku: Przed rozpoczęciem terapii Tretivą konieczne jest wykonanie badań kontrolnych krwi i odbycie konsultacji z lekarzem.

Korzyści z zakupu Tretivy przez internet

Kupując Tretivę online w polskiej aptece internetowej można liczyć na szereg korzyści: Warto skorzystać z tych zalet i kupić oryginalną polską Tretivę prosto z legalnej apteki internetowej działającej w naszym kraju.

Alternatywy dla Tretivy

Oprócz Tretivy dostępne są również inne leki z izotretynoiną. Należą do nich m.in.: Są to preparaty o porównywalnej skuteczności, różniące się głównie ceną i dostępnymi dawkami. Tretiva pozostaje jednak bardzo popularnym wyborem w Polsce ze względu na dobrą opinie lekarzy, skuteczność i stosunkowo niską cenę. Jest obecnie jednym z najchętniej stosowanych leków w terapii trądziku.