GINEKOLOGIA

Ginekologia

Ginekologia jest dziedziną medycyny zajmującą się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu rozrodczego. Nasi lekarze – specjaliści ginekologii i położnictwa są po to by Ci pomóc, odpowiedzieć na pytania, zdiagnozować i zalecić dalsze kroki postępowania medycznego.

Placówka Idealist specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób w obrębie szyjki i trzonu macicy, pochwy, sromu, jajników oraz mięśniaków macicy i polipów. W Idealist istnieje możliwość wykonania badań diagnostycznych między innymi w kierunku raka szyjki macicy. Regularne badania ginekologiczne wraz z badaniem USG piersi zmniejszają ryzyko zachorowania na poważne choroby. Nasi ginekolodzy poświęcą pacjentowi tyle czasu ile potrzebuje, rozpoczynają wizytę od rozmowy i szczegółowego wywiadu.

ginekologia warszawa
PROFESJONALNA OPIEKA LEKARSKA Z ZAKRESU GINEKOLOGII:

 opieka ginekologiczna
• diagnostyka i leczenie zaburzeń hormonalnych
• leczenie stanów zapalnych pochwy i przydatków
• diagnostyka nieprawidłowych
• krwawień, mięśniaków macicy, torbieli/guzów jajnika
diagnostyka i leczenie zespołu policystycznych jajników (PCO)
• cytologia klasyczna oraz cytologia jednowarstwowa (LBC)
• opieka w okresie okołomenopauzalnym, HTZ
• testy genetyczne w kierunku obecności wirusa HPV

• wymazy bakteriologiczne i mikologiczne wraz z antybiogramem
• badanie w kierunku zakażeń Chlamydia, Ureaplasma, Mycoplasma
• ultrasonografia ginekologiczna
• diagnostyka nieregularnych miesiączek
• kolposkopia szyjki macicy
• wulwoskopia sromu
• LEEP
• krioterapia (wymrażanie) nadżerek szyjki macicy oraz kłykcin narządów płciowych
USG piersi

Poradnia położniczo-ginekologiczna – dlaczego warto wybrać Idealist Centrum Zdrowia i Urody?

W codziennej pracy lekarze Idealist Centrum Zdrowia i Urody, specjaliści ginekologii i położnictwa z pełnym oddaniem sprawują opiekę nad zdrowiem kobiet. Każdorazowo dbają nie tylko o komfort i bezpieczeństwo Pacjenta, ale także o jego samopoczucie. W klinice Idealist Centrum Zdrowia i Urody jedną z prowadzonych poradni jest Poradnia Ginekologiczna. Jest to miejsce świadczenia kompleksowej opieki medycznej z zakresu ginekologii (narządu rodnego/miednicy mniejszej). Oprócz konsultacji i USG w jednym miejscu wykonasz niezbędne badania, pełną diagnostykę oraz zabiegi ginekologiczne. Współpracujemy z wiodącymi dostawcami usług diagnostyki laboratoryjnej na terenie Polski.

Jako klinika ginekologiczna Warszawa świadczymy specjalistyczne usługi ginekologiczne dla kobiet w każdym wieku. Regularne badania kontrolne pozwolą Ci zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Coroczne badania profilaktyczne takie jak między innymi USG ginekologiczne, cytologia, USG piersi są podstawą wczesnej diagnostyki wielu chorób, takich jak np. choroby nowotworowe.

Szukasz ginekologa w swojej okolicy? Polecany ginekolog Warszawa i okolice to lekarz posiadający wiedzę, doświadczenie, czas dla Pacjenta oraz empatię.

Jak przebiega wizyta u lekarza ginekologa?

To normalne, że przed wizytą u bardzo dobrego ginekologa w Warszawie czujesz się nieswojo, zwłaszcza gdy nie wiesz, czego się spodziewać. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tych informacji upewnisz się, że jest to proste i niebolesne. Lekarz ginekolog powinien być wrażliwy i delikatny, pomóc Ci się zrelaksować i odpowiedzieć na wszelkie Twoje pytania. Każdy moment na wizytę ginekologiczną jest dobry. 

Jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta u ginekologa prywatnie w Warszawie, poinformuj o tym położną lub lekarza. Personel odpowie na Twoje pytania i wyjaśni, czego możesz się spodziewać, abyś się nie martwiła. 

Wizyta w placówce Idealist Centrum Zdrowia i Urody rozpoczyna się od rozmowy – z medycznego punktu widzenia wywiadu. Jednak uważamy, że pierwszy kontakt z lekarzem to jeden z ważniejszych elementów. Bardzo dobry ginekolog w Warszawie wyjaśni przebieg wizyty i zadba o Twoje dobre samopoczucie podczas całej konsultacji. 

Następnie (jednak nie zawsze), ginekolog przeprowadza badanie narządu rodnego, które jest zwykle najbardziej niekomfortową częścią dla pacjentek. Badanie odbywa się na fotelu ginekologicznym. Lekarz używa jednorazowego, plastikowego wziernika do zbadania pochwy i szyjki macicy, a następnie umieszcza jeden lub dwa palce jednej ręki w pochwie i drugą ręką naciska na brzuch. Ma to na celu ocenę, czy jajowody, macica, jajniki i szyjka macicy są prawidłowej wielkości i położenia. Po badaniu ginekologicznym lekarz może zaproponować wykonanie badania USG.

Czy badanie ginekologiczne (na fotelu ginekologicznym) jest konieczne, jeśli jestem `dziewicą?

Badanie ginekologiczne (na fotelu ginekologicznym) nie jest konieczne. Badanie może polegać na wizualnej ocenie przez ginekologa narządu rodnego, bez użycia wziernika ginekologicznego.

Jednak, nawet jeśli Pacjentka jest dziewicą (nigdy nie odbyła stosunku pochwowego), może potrzebować badania narządu rodnego, jeśli ma pewne problemy.

W przypadku brak możliwości wykonania USG ginekologicznego sondą dopochwową istnieje możliwość wykonania badania sondą przezbrzuszną (przez brzuch) lub przezodbytniczo. W przypadku badania USG przez brzuch należy pamiętać o wypiciu dużej ilości płynu przed badaniem i nie oddawaniu moczu. W takiej sytuacji poinformuj lekarza o chęci rozpoczęcia wizyty od badania USG aby w jak najszybszym czasie skorzystać z toalety. Po opróżnieniu pęcherza moczowego będziesz mogła spokojnie skupić się na rozmowie z lekarzem i zadać pytania bez zbędnego towarzyszącego Ci dyskomfortu. Nasza klinika ginekologiczna wyposażona ona jest w łazienkę z toaletą wewnątrz gabinetu. Nie jest konieczne zatem by powracać do poczekalni.

Ginekolog to nie tylko prowadzenie ciąży, dowiedz się więcej czytając niżej.

Ginekologia to szeroka dziedzina medycyny dlatego stworzyliśmy przyjazne środowisko w naszym centrum zdrowia, w którym pacjenci mogą czuć się swobodnie, także ze środowiska LGBT, zadając naszym ginekologom lub położnym pytania dotyczące cyklu miesiączkowego, rozwoju piersi i innych problemów.

Idealist Centrum Zdrowia i Urody to miejsce diagnostyki i leczenia m.in. chorób piersi, szyjki macicy (w tym weryfikacji nieprawidłowych wyników badań cytologicznych – kolposkopia, wuwlwoskopia) oraz zakażeń narządów żeńskich i pęcherza moczowego, w tym zakażeń przenoszonych drogą płciową.

Infekcje intymne to z jeden z powodów z którym kobiety najczęściej zgłaszają się do ginekologa. Infekcja intymna może powodować pieczenie, swędzenie narządu rodnego, upławy (np. białe, serowate upławy, żółta wydzielina, wydzielina o nieprzyjemnym zapachu). Leczenie infekcji intymnej (zwłaszcza nawracających infekcji pochwy) wymaga szybkiej diagnostyki i wdrożenia skutecznego leczenia, tak aby uniknąć ewentualnych powikłań np. nadżerek.  Lekarz ginekolog zleci odpowiednie badania oraz wskaże właściwą drogę postępowania.

Nasza Przychodnia ginekologiczna to także miejsce do którego możesz się zgłosić w przypadku:

– doboru antykoncepcji (w tym założenia wkładek wewnątrzmacicznych)

niepłodności

– klimakterium (objawów menopauzalnych)

– zaburzeń miesiączkowania (nieprawidłowe krwawienia, obfite miesiączki, bolesne miesiączki, plamienia).

– krwawień kontaktowych (plamienia po odbytym stosunku)

– leczenia torbieli jajników i guzów miednicy mniejszej, mięśniaków

– bólu miednicy

– endometriozy

– zespołu napięcia przedmiesiączkowego (trądzik, nerwowość, zmiany nastroju)

– zespołu policystycznych jajników

– zaburzeń seksualnych i poradnictwa seksualnego (spadek libido, niechęć do współżycia, nadmierny popęd seksualny, wsparcie przed pierwszym stosunkiem, higiena stosunku płciowego)

– zaburzeń skóry i zakażeń sromu lub pochwy

– pochwicy

– wulwodynii

Zapisy są prowadzone na konkretną godzinę i dzień. Jednak czasami zdarza się, że Pacjent wymaga poświęcenia więcej czasu niż jest przeznaczone. Wiemy, że może to być uciążliwe dlatego w miarę możliwości zawsze poinformujemy Cię odpowiednio wcześniej SMS-em o czasie opóźnia u lekarza.

Niniejsza strona nie stanowi źródła porady medycznej.

Polecani Specjaliści: