Usługi kosmetyczne

Mezoterapia

Usługi kosmetyczne

Mezoterapia

Jeśli chcesz, aby skóra wyglądała młodziej, masz problemy z nierówną teksturą skóry lub jej kolorytem lub masz inne problemy dobrym rozwiązaniem może okazać nanonakłówanie. W Idealist Centrum Zdrowia i Urody oferujemy profesjonalne usługi nanonakłówania, aby pomóc wszystkim naszym klientom cieszyć się najlepszą skórą w historii.

W naszej ofercie znajdziesz dwa rodzaje nakłuwania skóry pierwszy to dermapen z użyciem odpowiednich ampułek dobranych indywidualnie do Twojego problemu. Drugi sposób to mezoterapia cyfrowa wykorzystująca urządzenie VITTEN INJECTOR, który za pomocą 16 igieł precyzyjnie i równomiernie wprowadza w głąb skóry substancje aktywne. VITTEN INJECTOR pozwala na podanie dokładnie określonych ilości substancji. Oto kilka faktów na temat mikronakłuwania, jeśli jeszcze zastanawiasz się nad tym zabiegiem pielęgnacyjnym

mezoterapia

Nanonakłówanie, to zabieg wykorzystania własnego systemu odmładzania organizmu, aby pomóc skórze w budowaniu najlepszej możliwej kondycji. Wykorzystuje maleńkie mikroigły w specjalnym urządzeniu do leczenia powierzchni skóry. Mezoterapia bezigłowa polega na działaniu fali elektromagnetycznej za pomocą impulsów, które docierają do głęboko zlokalizowanych tkanek i wnętrza komórek. Mezoterapia igłowa z kolei to zabieg odmładzenia skóry przy pomocy iniekcji (podanie preparatów bezpośrednio do skóry właściwej).

Nanonakłówanie działa poprzez tworzenie maleńkich, mikroskopijnych „dziurek” na skórze. To pożądane działanie, ponieważ taki zabieg nie uszkodzi Twojej skóry, ale jest wystarczający, aby skóra zaczęła się regenerować. W czasie kiedy Twoja skóra jest stymulowana do rozpoczęcia gojenia mikroskopijnych nakłuć, naturalnie uruchamia się produkcja kolagenu i elastyny (utworzenie nowych włókien kolagenowych), a także wytwarzają się nowe komórki skóry, które w następstwie zastępują martwy naskórek tak, aby skóra wyglądała zdrowo i promiennie.

Brak stymulacji skóry, nieprawidłowa pielęgnacja oraz kąpiele słoneczne przyspieszają naturalne procesy starzenia. To ostatecznie powoduje, że na skórze zaczynają pojawiać się drobne linie i zmarszczki. Możesz myśleć, że nie musisz się tym teraz martwić, masz jeszcze kilka lat na myślenie o takich zabiegach, ale prawda jest taka, że Twoja skóra spowalnia produkcję kolagenu i odnowę komórek skóry dużo wcześniej niż myślisz – nawet po dwudziestce.

Regularne zabiegi przeciwstarzeniowe, takie jak nanonakłówanie, pomagają przyspieszyć regenerację, wygładzić oraz spowodować równomierne złuszczanie się naskórka, powodując że Twoja skóra będzie wyglądać na  jędrniejszą, gładszą, bardziej miękką i jaśniejszą!

Oprócz tego, że jest świetnym zabiegiem przeciwstarzeniowym – powoduje m.in spowolnienie procesu starzenia się skóry i jej rewitalizację pomaga odmłodzić skórę (poprawić owal twarzy, elastyczność skóry). Zapobiega także wczesnym oznakom starzenia (niweluje drobne zmarszczki, wpływa pozytywnie na napięcie skóry), nanonakłówanie jest również dobrym sposobem dla innych problemów skórnych. Najbardziej widoczne efekty zabiegu to rewitalizacja skóry właściwej oraz nawilżenie skóry.

Blizny. Niezależnie od tego, czy masz blizny w wyniku wyprysków trądzikowych, zadrapań i innych uszkodzeń, nanonakłówanie może Ci pomóc, zwłaszcza w przypadku blizn znajdujących się pod powierzchnią. Procesy, o których mówiliśmy, które odmładzają Twoją skórę, to produkcja kolagenu i elastyny oraz wymiana komórek skóry – w rzeczywistości pomagają wyrównać powierzchnię skóry, w tym w obszarach, w których obecne są blizny. Porozmawiaj ze swoim kosmetologiem w klinice Idealist, aby sprawdzić, czy nanonakłówanie jest właściwym zabiegiem na  Twoje blizny. Zbadamy Twoją skórę oraz pomożemy Ci wybrać odpowiedni zabieg.

Uszkodzenia od słońca. Opalenizna wygląda świetnie, ale z biegiem czasu zbyt duża ekspozycja na słońce szkodzi skórze i może powodować przedwczesne starzenie, wiotczenie, zmarszczki i suchość skóry. Nanonakłówanie pomaga odwrócić skutki uszkodzeń w skórze, przyspiesza wymianę uszkodzonych komórek, mikrokrążenie dzięki temu z biegiem czasu Twoja skóra będzie zdrowsza. Kilka wykonywanych zabiegów daje efekty liftingu i stopniowego odmładzania skóry.

Rozstępy. Podobnie jak w przypadku blizn, nanonakłówanie może być świetnym zabiegiem, jeśli dokuczają nam rozstępy. Zabiegi mikroigłowe zapewniają gojenie naturalnych procesów bezpośrednio na obszarze wokół rozstępów, zapewniając równomierny, gładki wygląd i poprawę jędrności skóry. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku zabiegach.

Trądzik różowaty. Trądzik różowaty to stan skóry, który powoduje, że skóra wygląda na zaczerwienioną i podrażnioną. Ponieważ częścią problemu, który powoduje stan, jest niższa produkcja kolagenu, możesz zobaczyć, jak regularne zabiegi mikroigłowania mogą Ci pomóc – poprzez stymulację dodatkowej produkcji kolagenu dla zdrowej skóry. Wygląd skóry ulega znacznej poprawie po serii zabiegów.

Przebarwienia, zasinienia i plamy. Nasza skóra nieustannie się wymienia, dlatego opalenizna zanika, czasem pojawiają się plamki i przebarwienia, które nie znikają. Nanonakłówanie przyspiesza proces złuszczania oraz procesy regeneracyjne pomagając w naturalny sposób uzyskać bardziej równomierny koloryt skóry z rozjaśnionymi ciemnymi plamami.

Jako dodatkowy bonus, nanonakłówanie pomaga w efektywnym wykorzystaniu produktu. Nawilżacze, serum i inne miejscowe zabiegi pielęgnacyjne działają znacznie lepiej, gdy masz regularne zabiegi mikroigłowania. Dzieje się tak, ponieważ mikroskopijne nakłucia pomagają tym preparatom i składnikom odżywczym  wnikać głębiej, zapewniając skuteczniejsze dostarczanie i poprawę kondycji skóry. Stosowanie preparatów w połączeniu z nanonakłówaniem pozwala uzyskać bardzo dobre efekty.

Nadmierne wypadanie włosów. Zdrowe i gęste włosy, to marzenie każdego z nas. Jednak nie wszystkich natura obdarzyła tak łaskawie. Na szczęście istnieje sposób – nanonakłówanie skóry głowy, by wzmocnić nasze włosy i sprawić, by rosły silne i zdrowe. Wskazania:

  • Łysienie androgenowe i nieandrogenowe
  • Sucha, łuszcząca się skóra głowy
  • Wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży
  • Słabe i wymagające silnego odżywienia włosy, włosy uszkodzone w wyniku zabiegów chemicznych i mechanicznych
  • Stymulacja wzrostu włosów, profilaktyka starzenia się włosów
  • Zachowanie prawidłowej mikrocyrkulacji krwi w skórze głowy

Efekty zabiegu: Pobudzenie włosów do wzrostu, rewitalizacja cebulek włosowych, stymulacja krążenia w mieszkach włosowych, odżywienie i wzmocnienie włosów. Dzięki indywidualnemu podejściu naszych terapeutów możesz mieć pewność, że terapia zostanie dobrana idealnie do Twoich potrzeb.

Dla większości ludzi odpowiedź brzmi nie. Wiele osób denerwuje się na samą myśl o  igłach, ale nie pozwól, aby nazwa tego skutecznego zabiegu powstrzymała Cię od doświadczania jego korzyści! To właśnie mikro w nazwie jest tak ważne – specjalistyczne narzędzie wykorzystuje tak maleńkie igły, że robią niewielkie wrażenie na skórze. Wystarczy tylko czerpać korzyści! Dodatkowo znieczulamy cały obszar zabiegowy, dzięki czemu praktycznie nic nie poczujesz.